در حال بارگذاری ...
  • پوستر بیستمین جشنواره نمایش های آئینی و سنتی
  • بیستمین جشنواره نمایش های  آیینی و سنتی

    تهران14 تا 21 آذرماه1400

    دبیر جشنواره:داود فتحعلی بیگی

    مکان:گذر فرهنگی رودکی-تماشاخانه سنگلج-بستر های پخش در فضای مجازی: تلویزیون تاتر ایران و سایت تیوال

    مکان سمینار:تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر

    شورای سیاستگذاری جشنواره: مهدی اسماعیلی. علی نصیریان. قادر آشنا. حمیدرضا اردلان  .محمد حسین ناصربخت.داوود  فتحعلی بیگی.اردشیر صالح پور

    هیات انتخاب نمایش های تخت حوضی (بخش ویژه استاد نصیریان):دکتر قطب الدین صادقی.امیر دژاکام. ابراهیم گله دارزاده.حسین جمالی.وحید فخر موسوی

    هیات انتخاب متون تخت حوضی:هنگامه مفید.محمد حسین ناصربخت.ایراهیم گله دارزاده

    هیات خوانش نسخه ها و انتخاب مجالس شبیه خوانی:سید عظیم موسوی.سید محسن هاشمی.علی عزیزی

    هیات انتخابجوانه های نمایش ایرانی(بخش ویژهاستاد هنگامه مفید):هنگامه مفید.داریوش نصیری.مهدی صفاری نژاد 

    هیات انتخاب مقالات:لاله تقیان.محمد حسین ناصربخت.سودابه فضایلی.یداله آقا عباسی

    هیات انتخاب بخش آیینی و قهوه خانه ای:پوپک عظیم پور.اردشیر صالح پور. بهمن صادق حسنی

    بخشهای جشنواره

    (بخش ویژه استاد علی نصیریان)نمایش های تخت حوضی

    (یادواره زنده یاداستاد هاشم فیاض)مجالس شبیه خوانی

    (یادواره زنده یاد کاکامحمد شیرازی)نمایش های عروسکی سنتی

    (یادواره زنده یاد استاد محمود استادمحمد)معرکه ها،آیین ها و بازیهای نمایشی

    (یادواره زنده یاد مرشد ولی الله ترابی)بخش نقالی و روایت های ملی

    (بخش ویژه استادهنگامه مفید)جوانه های نمایش ایرانی

    هشتمین سمینار بین المللی نمایش های آیینی و سنتی

     

    آثار منتخب:

    بخش صحنه ای استاد نصیریان

    1.  
    2. تصویر مصور مظفری / وحید نفر/ تهران
    3. راز عروسک   / سامان تیر انداز / تهران 
    4. در سوگ شب هزار و یکم شهرزاد / پویا ن عطایی / اصفهان
    5. مبارک در ژاپن / علی فتحعلی / تهران
    6. سعدی سلطان سیاه / حمیدرضا معدن کن / کرج
    7. ملی / هادی آذرنگ / رشت
    8. پیک آفتاب / ساسان مهرپویان / تهران
    9. شهرآشوب / علی طربی / تهران /شهر ری
    10. پریزاد / حسین بابایی / تهران
    11. کاش چشم نمی دید / مهدی ملکی / تهران
    12. توراندخت / مرتضی برزگر زادگان / تهران
    13. مجلس شبیه لیر بیچاره / ملیکا رضی / تهران

    15-عروس فراری / جواد انصافی / لواسان (تهران)

    بخش مرور استاد سعدی افشار

    1-صورت زخمی / پژمان کاشفی / تهران

    2- کاش چشم نمی دید / فرزاد لباسی / همدان

    3- عروسی دختر رستم / محمدجواد کبودر آهنگی/ همدان

    4- راز عروسک /ثریا امینیان /چهارمحال بختیاری

    5 – خانواده آقای هاشمی / علی عامل هاشمی / تهران

    ۶ -پری /  احسان جانمی / اصفهان

     

    بخش دانشجویی

    1. رام کردن زن سرکش / شیوا رضایی / اصفهان
    2. یک شب از هزار و یک شب / محسن طباطبایی
    3. اگر شبی از شب های تهران مسافری / امین اکبری نسب / تهران
    4. ارغوانی /سجاد یاری فیروزآبادی
    5. نمایش در ایران/میرعلیرضا دریابیگی

     

    بخش جوانه های نمایش ایرانی :

    آثار منتخب:

    1. اعظم خبازیان (مربی) – نقل سهراب و گرد آفرید – خراسان
    2. ریحانه خدایی – خان پنجم – تهران
    3. مهدی ملکی (کار گروهی) – سبزک و مبارک – تهران
    4. تارما یکتا – جنگ خندق – تهران
    5. زینب افضلی – نقل گرد آفرید – زابل
    6. زهرا بحرینی – تهمینه بانو – بوشهر
    7. آرشام شجاعی – آرش کمانگیر
    8. آتنا عمادی – رزم رستم و اسفندیار – آبادان
    9. نیوشا تنگسیری – خسرو وشیرین – بوشهر
    10. امیر سلیمانی مقدم – شبیه خوانی نبرد خندق – تهران
    11. ستایش عبد الهی – بانو گشسب – بوشهر
    12. علی احمدی فرد – نمایش آئینی شب یلدا ( بره) – مرند
    13.  آرمین عیسی آبادی – نقل درقش کاویانی – تهران
    14. المیرا موسوی – نبرد رستم و اسفندیار - شوشتر
    15. پژمان شاهورددی – نقال کوچک – بروجرد 
    16. ریحانه غفاری – کاوه آهنگر – بوشهر
    17. محمد رضا مسگر زاده – خان اول اسفندیار – کازرون
    18. مشکات عباسیان – بانو گشسب – بوشهر ، کنگان
    19. محمد حسین پاسیار – سام همراهان
    20. زهرا حیات داودی  - رزم  رستم – آبادان
    21. امیر علی عبدالعلی زاده – قصه گویی عمو نوروز – تهران

    22-سیده مهتاب حسینی- خان سوم اسفندیار – کازرون

     

    بخش عروسک های سنتی

    آثار منتخب:

    1. جی جی  بی جی به کار گردانی خانوم میترا توکل پور – شیراز
    2. بارگاه سلیم خان به کار گردانی (خانواده  خمسه ای) – تهران
    3. وصیت پر ماجرا به کار گردانی بهناز مهدی خواه – تهران
    4. طبال و پهلوان به کار گردانی محمد زاده –  (تهران)
    5. پهلوان کچل و دیو های سیاه به کارگردانی عباس نجاری – کیش
    6. خسرو مبارک و شیرین به کارگردانی علی جباری (تهران) 
    7. خواستگاری به کارگردانی محمد حسن ابویی ( یزد)

    بخش شبیه خوانی

    آثار منتخب:

    1- مجلس شبیه‌خوانی «لیلیومجنون»به شبیه‌گردانی مهدی دریایی از اراک

    2-مجلس شبیه‌خوانی «آقاعلی عباس»شبیه‌گردانی احمدعزیزی ازتهران

    3-مجلس شبیه‌خوانی «نبردسرکش»به شبیه‌گردانی امیرسلیمانی مقدم ازتهران

    4-مجلس شبیه‌خوانی «جنگ نهروان»به شبیه‌گردانی امیرعباسی فر ازتفرش

    5-مجلس شبیه‌خوانی «قاسم بن الحسن)ع(»به شبیه‌گردان قوام‌الدین قاسمی ازتهران / مشروط

    شایا نذکراست مجلس «شبیه رزمسهرابوگردآفرید»بهشبیه‌گردانی‌علیعزیزیازگرمساربهیشنهاددبیرجشنوارهدربخشمیهماناینرویدادحضورخواهدداشت.

    بخش معرکه ها و آئین های نمایش ایرانی

    آثار منتخب:

    1. مرکب / حسن سبحانی مینابی/ میناب، هرمزگان
    2. تکم اویونی/ حمیدرضا قزلباش /زنجان
    3. مم مم شو / مجتبی خلیلی / اصفهان
    4. داله مزا/ میلاد حسین زاده / آستانه اشرفیه
    5. خرس بازی / محمد رضا صفاران / خوزستان
    6. چک دوله / ساسان شکوریان / بهبهان، خوزستان
    7. آئین ترکه بازی / پروانه شیبانی / یاسوج
    8. بهیگ  هارونک/ علی قاضی / مسجد سلیمان، خوزستان
    9. چمر / پژمان شاهرودی / سسندج ، لرستان
    10. میه روگی که وو / سید فریدون احمدی / سنندج ، کردستان
    11. چوپی / محمد مظفری / بندر گناوه
    12. چوپان اوینی / حبیب نوایی / تبریز
    13. چوپی نوروز / مرتضی اسدی مرام /کرمانشاه
    14. نغمه / محمد یوسفی زاده / مرند ، آذربایجان شرقی
    15. باران خواهی / محمد بها گیر / مشهد ، خراسان رضوی
    16. قوچ /امیر علی کاظم پور- مرند /
    17. گل گیدی/ حبیب الله ناصری ، باقر رمضان زاده / میناب
    18. آوات / حسین حق پرست / مشهد ، خراسان رضوی
    19. تکم چی / امیر زینال پور / خوی
    20. گلی گلین / هیام احمدی / آبادن
    21. مضحکه در مصکه/سمیه مهری
    22. بهارلیق /مهدی صالحیار/مرند

     

     

  • پوستر هشتمین سمینار نمایش های آئینی و سنتی
  • جدول اجراهای بیستمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی سنتی
  • جدول هشتمین سمینار بین المللی نمایش های آیینی سنتی
  • جدول ارابه مقالات هشتمین نمایش های آیینی سنتی بصورت آنلاین