در حال بارگذاری ...
  • جشنواره نمایش های آیینی سنتی نوزدهمین

    تهران 19تا26مرداد1398

    دبیر جشنواره:داوود فتحعلی بیگی

    مکان:مجموعه تئاترشهر،تماشاخانه سنگلج،تالار هنر،تالار محراب،ایران مال،محوطه کاخ گلستان،عمارت کاظمی

    شورای سیاستگذاری جشنواره:سید محمد مجتبی حسینی،علی نصیریان:شهرام کرمی،داوود فتحعلی بیگی،حمید رضا اردلان،محمد حسین ناصربخت،اردشیر صالح پور

    هیات انتخاب نمایش های تخت حوضی:بهزاد فراهانی،حسین کیانی

    هیات انتخاب نمایش های تخت حوضی:ابراهیم گله دارزاده،خیرالله تقیانی پور،علی شمس

    هیات انتخاب متون تخت حوضی:محمد حسین ناصربخت،شهناز روستایی،پوپک عظیم پور تبریزی

    هیات انتخاب آیین ها و بازی های نمایشی:اردشیر صالح پور،علی محمد رادمنش،حسین جمالی

    هیات انتخاب جوانه های نمایش ایرانی:افسانه زمانی،هادی عامل،مهدی صفاری نژاد

    هیات انتخاب مجالس شبیه خوانی:سید عظیم موسوی،مهدی لطفی،سید محسن هاشمی

    هیات انتخاب مقالات:لاله تقیان،حمیدرضا اردلان،محمد حسین ناصربخت

    بزرگداشت:غلامعلی ایوبی، محمدرضا(نادر)شهسواری فرد، ابوالفضل کبادیان، پرویز سنگ سهیل

    یادمان:احمد آزاد،علی اعظمی،سیدجواد جعفرپورتفرشی، شهباز شریفی دوست،سعید محقق،

    غلامحسین شادمانی،عزیزاله سروانی،حسین مداح،محمد ابراهیم شریعتی(خندان)،عباس رجبیان رضوی،حسین طاهری خورزوقی ،علی پورزنگنه،محمدرضا بابا نعلبرها،مرتضی شیخ احمد خمسه

     

     

    جایزه جلال ستاری

     

    اولین دوره:رقیه بهزادی-ایران

    جان بل-ایالات متحده امریکا

    داوود فتحعلی بیگی-ایران

     

    دومین دوره:سودابه فضائلی-ایران

    کلاوس لانگ-اتریش

    جیوانی کنستانتینویچ میخایلوف-روسیه

     

    سومین دوره:ساندره برتلند-نروژ

    کوهی سوجیورا-ژاپن

    مارکود مارینیس-ایتالیا

     

    چهارمین دوره:علیرضا مشایخی-ایران

    گئورگ نوسباومر-اتریش

    حسین اسماعیلی-ایران

     

    پنجمین دوره:پرویز ممنون-ایران

    ژاک ترودو-کانادا

    حمیدرضااردلان-ایران

     

    نمایش های تخت حوضی

    بخش ویژه استادعلی نصیریان

     

    آبگوشت زهرماری 

    نویسنده:آرش آبسالان

    کارگردان:حسین اسدی

     خارک

     

     

    بابا کرم

    نویسنده:فرهاد نقدعلی

    کارگردان:وحید شاهینی

    تهران

     

    بازرس

    نویسنده و کارگردان:شهرام مسعودی

    تهران

     

    بازی نامه نوروز

    نویسنده و کارگردان:کیوان نخعی

    تهران

     

    باسلوق آباد

    نویسنده و کارگردان:سیاوش توده فلاح

    نظرآباد

     

    بنگاه تئاترال

    نویسنده: علی نصیریان

    کارگردان:علی جاور

    یزد

     

    چلچراغ

    نویسنده:محمود استاد محمد

    کارگردان:سید رضا علوی

    تهران

     

    پاتیل و حمزه قلی

    نویسنده و کارگردان:نادر شهسواری

    شیراز

     

    جنگنامه غلامان

    نویسنده:بهرام بیضایی

    کارگردان:محسن حسینی

    تهران

     

    خانواده آقای نریمان

    نویسنده و کارگردان:احسان رحیم دل

    پاکدشت

     

    خورشید لاله زار

    نویسنده و کارگردان:ابوالفضل حاجی علی خانی

    تهران

     

    رختشور شاه

    نویسنده:بابک لطفی خواجه پاشا

    بازنویسی متن:فرهاد نقدعلی

    کارگردان:علی یدالهی

    تهران

     

    سیاه

    نویسنده:علی نصیریان

    کارگردان:نسیم تاجی

    تهران

     

     

    شبیه بی شبهه

    نویسنده و کارکردان:اصغرگروسی

    شیراز

     

    شه میر

    نویسنده وکارگردان:کوروش سلمانی دهبارز

    بندر عباس

     

    غم نومه فریدون

    نویسنده:پیمان قدیمی

    کارگردان:مهدی غلامی

    تهران

     

    کابوس های مرد مشکوک

    نویسنده:محمد حسین ناصربخت

    کارگردان:ملیکا رضی

    تهران

     

    کارنامه بندار بیدخش

    نویسنده:بهرام بیضایی

    کارگردان:جواد صداقت،الهام ابنی

    بوشهر

     

    کریم لوژی

    نویسنده:مهران رنجبر

    کارگردان:رضا بهرامی

    تهران

     

    موغلی پنا

    نویسنده و کارگردان:علیرضا داوری

    بندرعباس

     

    نازگل

    نویسنده:علی موسویان

    کارگردان:میثم یوسفی

    تهران

     

    یه دنبال بخت

    نویسنده :داوود فتحعلی بیگی

    کارگردان:احمد دهقان

    تهران                        

     

     

     

     

     

     

    بخش مرور(آثار96تا98)

    یادواره زنده یاد سعدی افشار

     

    اندر حکایت یوسف و ذلیخا

    نویسنده :داوود فتحعلی بیگی

    کارگردان:منیژه داوری

    تهران

     

    برخوانی شکرشکن از تلخ کامی های آکل

    نویسنده و کارگردان:مهدی فراهانی پور

    تهران

     

    سیه نامه باستان

    نویسنده و کارگردان :هادی حوری

    تهران

     

    شبهای آوینیون

    نویسنده:کوروش نریمانی

    کارگردان:حسین نصیری

    گرمسار

     

    طریقه حکومت گجرخان

    نویسنده:مجید امرایی

    کارگردان:مجید امرایی، احسان ملکی

    تهران

     

    عروسی ننه غلام

    نویسنده:داوود فتحعلی بیگی

    کارگردان:کیانوش بهروزپور

    همدان

     

    مبارک  و خاتون پرده نشین

    نویسنده:داوود فتحعلی بیگی

    کارگردان:علی طربی

    شهرری

     

    مجلس شمرکشی

    نویسنده:محمد رحمانیان

    کارگردان:کیوان حبیبی

    قزوین

     

    مجلس قربانی سنمار

    نویسنده:بهرام بیضایی

    کارگردان:هنگامه سنجر

    تهران

     

    هتل ایران

    نویسنده:افشین هاشمی مرغزار

    کارگردان:زهرا بهادران شیرانی

    شیروان

     

    باغ زالزالک

    نویسنده:داود فتحعلی بیگی

    کارگردان:شیوا رضایی

    تهران

     

    بانوآئویی

    نویسنده:یوکیو میشیما

    کارگردان:فاطمه بختیار

    تهران

     

    مجلس نقل مده آ

    تنظیم متن و کارگردان:شرمیینه جبرائیلی

    تهران

     

    کارنامه بندار بیدخش

    نویسنده:بهرام بیضایی

    کارگردان:مرجان صادقی نائینی

    تهران

     

     

     

    بخش مهمان

     

    اژدهاک

    نویسنده:بهرام بیضایی

    کارگردان:میر علیرضا دریابیگی

    تهران

     

    خفتگان چشم باز

    نویسنده و کارگردان:جواد انصافی

    تهران

     

    تنها یک زمین داریم

    ایده پرداز و کارگردان:حمیدرضا اردلان

    تهران

     

    داماد

    نویسنده:احمد شنبه نیا

    کارگردانان:مرضیه آزادی خالص،حسین محمد حسینی

    بندر خمیر

     

     

    سنو

    نویسندگان:یاسین پارسامنش،اشکان لدنی

    کارگردان:یاسین پارسامنش

    بهبهان

     

    طربنامه شهرهرت

    نویسندگان و نویسندگان:حسینعلی عمادی:هادی کیانی

    خمینی شهر

     

    قصه های پرماجرای کشتی نوح

    نویسنده:کار گروهی

    کارگردان:مریم معترف

    تهران

     

    سنمار

    نویسنده:بهرام بیضایی

    کارگردان:غریب منوچهری

    جمهوری آذربایجان

     

    مضحکه بادسوار

    نویسنده و کارگردان:هما جدیکار

    تهران

     

     

    ناقالدی

    کارگردان:بابک عینی

    شازند

     

    درخت جادو

    عروسک گردان و ایده پرداز:چنگیز اوزک

    ترکیه

     

    رام کردن مرد سرکش

    نویسنده:داوود فتحعلی بیگی

    کارگردان:علی شریعت زاده

    کاشان

     

     

     

    مجالس شبیه خوانی(یادواره استاد هاشم فیاض)

     

    مجلس آزمون سیاوش

    گردآوری متن:داوود فتحعلی بیگی

    شبیه گردان:سید محسن طباطبائی

    تهران

     

    مجلس آزمون فریدون

    شبیه نامه نویس و شبیه گردان:علی عزیزی

    گرمسار

     

    مجلس اسکندر و فغفور

    شبیه نامه نویس:میر مصیبت

    شبیه گردان:امیر سلیمانی مقدم

     تهران

     

    مجلس دادخواهی مردم یمن از انوشیروان

    شبیه نامه نویس و شبیه گردان:عنایت اله قاسمی

    تهران

     

    مجلس رکیب ابن ابرهه

    شبیه نامه نویس:میرزا ابوالفضل منبت کار

    شبیه گردان:احمد عزیزی

    تهران

     

    مجلس شاه شکار

    شبیه نامه نویس:میرزارضا

    شبیه گردان:مهدی دریایی

    اراک

     

    مجلس طوفان نوح(ع)

    شبیه نامه نویس:غلام علی نادعلی زاده

    شبیه گردان:علی اکبر قدوسیان

    تهران

     

    مجلس منصور حلاج

    شبیه گردان:علاالدین قاسمی

    تهران

     

    معرکه ها ،آیین ها و بازی های نمایشی

    یادواره استاد محموداستاد محمد

     

    ارتولاما

    نویسنده: علی رضا فریدراد

    کارگردان:حمیدرضا قزلباش

    زنجان

     

    بایرام اویونی

    طرح و پژوهش:مهدی صالحیار

    کارگردان:نقی یحیایی

    مرند

     

    برف چال

    نویسنده و کارگردان:مهیار هزار جریبی

    بهشهر

     

    ارسین

    نویسنده و کارگردان:محمد یوسفی زاده

    مرند

     

    تکه

    نویسنده:محمد یوسفی زاده

    کارگردان:پریوش فتاح زاده

    منطقه آزاد ارس

     

    خوون سل

    نویسنده و کارگردان:حسنا قبادی

    ایلام

     

    بازیها و حرکات آیینی محلی آذربایجان

    نویسنده و کارگردان:توحید حاجی بابایی

    تهران

     

    لافندبازی

    کارگردان:جمشید حسین زاده

    رشت

     

    رشیدخان

    نویسنده و کارگردان:توحید حاجی بابایی

    قوچان

     

    دی زنگرو

    نویسندگان:فرامرزغلامیان،هیام احمدی

    کارگردان:هیام احمدی

    اصفهان

     

    شوشی

    نویسنده و کارگردان:مصطفی دهشت

    قشم

     

    فرحه و عرس

    نویسنده و کارگردان:عبدالله حلیات

    خرمشهر

     

    رشکی و ماسی

    نویسنده و کارگردان:رضا فقیهی

    رباط کریم

     

    قهره پیره زن،چوپی،حهریره

    نویسنده و کارگردان:سید سوران حسینی

    مریوان

     

    قیش بازی

    نویسنده و کارگردان:محمد رضا جعفری لفوت

    آستانه اشرفیه

     

    سوگلین

    نویسنده و کارگردان:مهدی صالحیار

    تبریز

     

    گاوبروا

    نویسنده:هواس پلوک

    کارگردان:سعید ذبیحی

    کرمانشاه

     

    لال بهیگ

    نویسنده و کارگردان:علی قاضی

    مسجد سلیمان

     

    مشترک مورد نظر

    نویسنده و کارگردان:سمیه مهری

    تهران

     

    لیوا

    نویسنده و کارگردان:محمد مظفری

    بندر گناوه

     

    هفت خوان رستم

    بازنویس و کارگردان:سید قاسم سیدی مقدم

    مشهد

    نوروزبل

    نویسنده و کارگردان:محمد علی صادق حسنی

    لاهیجان

     

    نمایش های عروسکی سنتی

    یادواره استاد کاکا محمد شیرازی

     

    پهلوان کچل

     پژوهش:عباس نجاری،علی فریدونی

    کارگردان:عباس نجاری

    جزیره کیش

     

     

    پهلوان کچل18 عیاری

    نویسنده:سجاد طهماسبی

    کارگردان:علی محمدی

    تهران

     

    سعدی نامه

    نویسنده و کارگردان:افشین قاسمی

    تهران

     

    سلیم خان در بارگاه مبارک

    نویسنده وکارگردان:حسین ربیعی

    شهرری

     

    کری(اسب سلیم خان)

    نویسنده و کارگردان:صفرعلی محمدزاده

    تهران

     

    لحاف ننه سرما

    نویسنده و کارگردان:علی جباری

    تهران

     

    مقصر کیه؟

    نویسنده و کارگردان:شراره یوسفی

    کرج

     

    نمایش ممنوع

    نویسنده:سوسن هاشمی

    کارگردان:ساسان مهرپویان

    تهران

     

    جی جی بی جی

    نویسنده و کارگردان:علی رضا حیدرپورفرد

    شیراز

     

     

    نقالی و روایت های ملی

     

    پرده خوانی یوسف و زلیخا

    نقالان:شیوا رضایی،رضوان کرباسی

    تهران

     

    تازیانه بهرام

    نقال :معصومه لشینی

    اهواز

     

    خواستگاری سران از بانو گشسب دختر رستم

    نقال:شیرین امامی

    تهران

     

    رزم رستم و اشکبوس

    نقال و کارگردان:مریم نیک آیین

    یزد

     

    رستم و اکوان دیو

    نقال:کیمیا یعقوبی

     

     

    رستم و سیمرغ

    نقال:طاهره بهرامی نهادفر(مهرآفرین)

    همدان

                    

    رییس علی دلواری

    نویسنده و نقال:طوبی شیرکانی

    خورموج

     

    زال و رودابه

    بازنویسی:بهاره جهان دوست

    نقال:بهاره جهان دوست

    تهران

     

    سهراب کشی

    بر اساس طومار مرشد ولی الله ترابی

    نقال:آیناز فکروند

    برازجان

     

    سردارعیوض خان پهلو به پهلوی پهلوانان شاهنامه

    نویسنده:پریسا سیمین مهر

    کارگردان:بخشی حسین ولی نژاد

    شیروان

     

    عاشق شدن برزو به حوری لقا دختر شاه خوارزم

    نقال:احسان افچنگی

    سبزوار

     

    فرنگیس

    نویسنده و کارگردان:حورا تیلا

    آبادان

     

    فرود سیاوشان

    نویسنده و کارگردان:داریوش نصیری

    تهران

     

    کشته شدن فرود

    کارگردان و نقال:محمدرضا قاسمی

    تهران

     

    کوش نامه

    نویسنده:ایرانشاه ابن ابالخیر

    تنظیم برای اجرا:حسین ظاهری

    نقال:حسین ظاهری

    تهران

     

    جوانه های نمایش ایرانی

    بخش ویژه استاد هنگامه مفید

     

    نقل بانو گشسب

    مربی:طوبی شیرکانی

    نقال:نیوشا تنگسیری

    بوشهر

     

    بیژن و گرگین

    مربی:طوبی شیرکانی

    نقال:نیایش تنگسیری

    بوشهر

     

    پادشاهی ایرج

    نویسنده و کارگردان:فریبا یعقوب لو

    نقال:مارال برین

    فیروزکوه

     

    پادشاهی کیومرث

    نویسنده ومربی:سارا عباس پور

    تهران

     

    پادشاهی هوشنگ

    نویسنده و بازی گردان :فریده غلامی

    بازنویس و کارگردان:بیژن حیدری

    نقال:آندیا حیدری

    کرمانشاه

     

    تولد زال

    مربی و کارگردان:مرجان صادقی نایینی

    نقال:روشا ثابت

    تهران

     

    دستان و سیمرغ

    نقال:آرش ملکی وند

    مربی:لیلی منصورنژآد

    بوشهر

     

    رزم رستم و اسفندیار

    مربی:مسعود نوری فرد

    نقال:محمد حسین پاسیار

    کاشان

     

    رستم و اشکبوس

    مربی: مسعود نوری فرد

    نقال:محمد یاوری

    کاشان

     

    رستم و اشکبوس

    مربی:معصومه لشنی

    نقال:ساینا لشنی

    اهواز

     

    رستم و پولادوند

    مربی:معصومه لشنی

    نقال:علی رضا متشفع

    اهواز

     

    زال و رودابه

    مربی: معصومه لشنی

    نقال:روزا زندی صدر

    اهواز

     

    زال وسیمرغ

    مربی:مسعود نوری فرد

    نقال:محمد امین آزادمنش

    کاشان

     

    سهراب و گردآفرید

    مربی: مسعود نوری فرد

    نقال:زهرا خوشکام

    کاشان

     

    دشت خورشید

    نویسنده و کارگردان:مهدی ملکی

    قصه گو:نیما صفایی،مهدی ملکی

    تهران

     

    گردآفرید

    مربی:مسعود نوری فرد

    نقال:زینب شاهمیری

    کاشان

     

    ماه در چاه

    نویسنده و کارگردان:رضا عیسی آبادی

    مربی:آمنه درخشان

    نقال:آرمین عیسی آبادی

    تهران

     

    نبرد رخش با شیر

    تنظیم متن و کارگردان:حورا تیلا

    نقال:آتنا عمادی

    آبادان

     

    رزم رستم و سهراب

    نویسنده:حکیم فردوسی

    کارگردان و مربی:مجید بهداری،مرضیه دشتگلی

    شوشتر

     

    نبرد سهراب وبانوگشسب

    تنظیم:شیما فطرس

    مربی:مرشد مجتبی حسن بیگی

    تهران

     

    نبرد گرشاسب بااژدها

    مربی:محمد رضا آزادفرد

    نقال:بهار فهرستی

    تهران

     

    مهرنامه

    کارگردان:حسین حق پرست

    نقال:آیدان ریاحی

    مشهد

     

    موسیقی نمایش هفت خوان رستم

    نویسنده و کارگردان:بهاره جهاندوست

    نقالان:کیمیا یعقوبی، ستاره علیزادگان، ویانا پرویزیان، ترنم جاهد، آریانا شکری، هستی شایسته فر،ستایش سلیمی زاده، سید رایان میرفارسی، امیرحسین مرادیان

    تهران

     

    آیین آق قویون

    نویسندگان:مهدی صالحیار،نسیم عموزاده

    کارگردان:مائده حسن زاده

    تبریز

     

    قصه بخت

    نویسنده:داوود فتحعلی بیگی

    کارگردان:سپیده معصومی نسب

    تهران

     

    دختر قهرمان ومیرنوروزی

    نویسنده و کارگردان:هرش آرمند

    تهران

     

    یاقوت صندل باز

    نویسنده:ترانه رحیمی

    کارگردان:سید پیمان یاقوتی

    تهران

     

    مجلس خاتم دزدی از حضرت سلیمان(ع)

    نویسنده:میرعزا

    شبیه گردان:امین عسکری مهرابادی

    اراک

     

    مجلس علی(ع) در احد

    نویسنده :میرعزا

    شبیه گردان:مجید خسروآبادی

    تهران

     

    مجلس سلیمان و فرمانروایی برحیوانات

    نویسنده:میرعزا

    شبیه گردان:امیرسلیمانی مقدم

    تهران

     

     

  • نوزدهمین جشنواره نمایش های آئینی سنتی
  • خیمه شب بازی وپاتوق کودک-دوره19-1398
    جدول اجراهای آیین ها، بازی های نمایشی، مجالس شبیه خوانی جشنواره آیینی و سنتی دوره نوزدهم سال 1398 2
    جدول اجراهای صحنه ای جشنواره آیینی و سنتی دوره نوزدهم سال 1398 2